Книжкова виставка «Всесвіт, укладений в алфавітному порядку».

«…повний словник будь-якої мови – це ідеал, до якого можна лише прагнути і якого ніколи не можна досягти, бо кожен день і кожна година приносять людям нові поняття і нові для тих понять слова» (Максим Рильський)

Будь-яке видання – і словникове зокрема – це відображення нас, українців, наших різних характерів, думок і поглядів.

Словникова справа має в Україні давні і славні традиції. Перший словник Лаврентія Зизанія вийшов 1596 року – 7 тисяч слів старослов'янської мови перекладалися на тогочасну книжну українську мову. У 1627 році у Києві Панва Беринда видає другий словник.

А зачинателем нової лексикографії вважають І. Котляревського з його першим словником сучасної української мови, доданим до поеми «Енеїда".

На початку ХХ століття Борис Грінченко уклав Український словник у 4 томах, що містить 70 тисяч слів української літературної і народної мови.

Упродовж ХІХ-ХХ століть було видано немало словників, але всі вони, звичайно, застаріли і цікаві дослідникам як історичні пам'ятки.

Сучасна українська мова збагачується постійно новими словами та термінами, адже вона обслуговує не тільки сферу духовної культури, а й пов’язана з усіма галузями виробництва.

У читальному залі природничих і технічних наук наукової бібліотеки оформлено книжкову виставку «Всесвіт, укладений в алфавітному порядку».

 У трьох її розділах : «З історії словників», «Лінгвістичні словники» та «Термінологічні словники» представлено : друковані видання про слово, що є основною складовою будь-якого словника, український дипломатичний словник, англо-український словник з міжнародних відносин та дипломатії, словник термінів у мікробіології, словник математичної термінології та інші.

Шановні студенти!!!

Завітавши до читального залу природничих і технічних наук ви можете скористатися послугами наукової бібліотеки, ознайомитися та попрацювати зі словниковимими виданнями.