Книжкова виставка «Конституція України – гарантія національної державності»,

 

28 червня в Україні відзначається День Конституції України.

З нагоди свята доречно згадати українську Конституцію Пилипа Орлика, що написана майже 300 років тому, і яку можна вважати першою європейською конституцією у сучасному розумінні.

Цей документ є не лише великим юридичним досягненням, а й доказом політичної зрілості української держави того часу.

Конституція Пилипа Орлика 1710 року, написана майже за 80 років перед Конституцією США, мала демократичні основи : розподіл влади, приватна власність та незалежний судовий трибунал, як основні засади для існування тодішньої козацької держави…

З нагоди відзначення державного свята у читальному залі юридичних та історичних наук оформлено тематичну книжкову виставку «Конституція України – гарантія національної державності», що містить 4 розділи.

У першому розділі «Конституційні засади державотворення» представлено науково-навчальні видання з висвітлення концептуальних правових проблем становлення нашої держави на тлі політичних реалій, таких, як творення нової Конституції, забезпечення вільних і справедливих парламентських, президентських, місцевих виборів, реформу судової системи тощо.

У другому розділі «Законодавство на сучасному етапі» презентовані книжки, що формулюють визначення принципів правової держави, як норму Основного Закону України.

Третій розділ «Конституціоналізм у світових реаліях» висвітлює у представлених виданнях питання історії світового конституціоналізму, основні підходи до розуміння його сутності, тенденції та світовий досвід сучасного конституціоналізму.

«Права свободи і обов’язки людини» - четвертий розділ книжкової виставки, у виданнях якого підводяться підсумки, розкриваються сутність і зміст конституційно-правового статусу людини і громадянина в Україні, проаналізовано основні конституційні права, свободи і обов’язки та висвітлено механізм їх забезпечення.

Запрошуємо всіх зацікавлених до перегляду видань тематичної виставки «Конституція України – гарантія національної державності» у читальному залі юридичних та історичних наук!