Інформація для читачів

                     

                                       Інформаційні ресурси

Законодавство  http://zakonodavstvo.biz.ua - інформаційно-пошукова система, що включає бази даних: закони, кодекси, постанови Верховної Ради України, постанови та укази Президії Верховної Ради України;  укази і розпорядження Президента України;  міжнародні документи (угоди, конвенції, декларації тощо); декрети, постанови і розпорядження Кабінету Міністрів України; коментарі, судові рішення, дайджести з питань законодавства, аналітичні статті.

Ліга:закон http://www.ligazakon.ua/ - найбільш  повне  джерело систематизованої  і  достовірної  правової  інформації  з інструментами для  пошуку  інформації з метою забезпечення українського бізнесу інформацією, аналітикою та технологічними рішеннями для  його ефективної та безпечної роботи. Якість  продукту  підтверджено  стандартами  ISO  9001:  2009.

 Лінійка інформаційно-правових  систем  «ЛІГА:ЗАКОН»  складається  з  трьох інформаційно-правових  систем:  «ЛЗ  Підприємство»,  «ЛЗ  Юрист»,  «ЛЗ Бухгалтер»,  котрі  функціонально  забезпечують  потреби  підприємств  різних розмірів і сегментів ринку.

Detector Media  https://detector.media/ – цьогорічний проект колишньої команди «Телекритики» і голови Незалежної медійної ради Наталії Лигачової. Основна місія – моніторинг вітчизняних ЗМІ і світових медіатенденцій.

MediaSapiens  https://ms.detector.media/ – сайт, що покликаний підвищити медіа грамотність аудиторії українських засобів масової інформації. Якісна аналітика всіх сфер журналістики, дослідження регіональних медіа, цінні лайфхаки і поради.

TED  https://www.ted.com/ – безкоштовні, почасти субтитровані відеозаписи виступів, присвячених технологічним інноваціям, розвагам, природничим науками, конвергентній журналістиці, бізнесу, культурі та світовим проблемам.

 http://studnews.org.ua/ - корисний інформаційний ресурс для студентів, де містяться анонси тренінгів, конференцій, молодіжних шкіл, студентських фестивалів, кар'єрних подій та стажувань.

 https://enic.in.ua/index.php/ua/  - сайт Національного інформаційного центру академічної мобільності ENIC Ukraine, що містить інформацію про систему освіти України, зразки українських документів про освіту та інше.

http://physics.com.ua - електронний web-журнал Physics.com.ua.

http://gutpfusik.blogspot.com - Добра фізика.

https://ua-ekonomist.com/arhiv-zhurnalu.html - журнал « Економіст».

http://seu.org.ua/- Спілка економістів України.

                                                  Бібліотеки України та бібліотечні ресурси

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського http://www.nbuv.gov.ua/ - головна всеукраїнська книгозбірня, загальнодержавний комплексний бібліотечно-інформаційний, науково-дослідний, науково-методичний та культурно-просвітницький центр. Найбільше книгосховище України за обсягом документно-інформаційних ресурсів.

Наукова бібліотека імені Михайла Максимовича КНУ імені Тараса Шевченка  http://www.library.univ.kiev.ua/ukr/title4.php3 - науково-методичний центр для бібліотек закладів вищої освіти України державної форми власності.

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека імені Валентина Отамановського https://library.vn.ua/ - одна з найбільших книгозбірень області, інформаційний, культурно-просвітницький, науково-методичний, координаційний центр для бібліотек всіх систем і відомств регіону, головне книгосховище та депозитарій краєзнавчої літератури Вінниччини.

Бібліо.net https://biblioobzor.blogspot.com/ - інформаційний сервіс з питань бібліотечної справи та інформаційних наук, що містить посилання на  сайти бібліотечних журналів та окремих українських письменників.

Пан бібліотекар https://www.бібліотекар.укр/ - блоґ про бібліотечну справу та інформаційні технології.

https://polka-knig.com.ua/  - безкоштовна онлайн бібліотека для студентів.

https://www.twirpx.com/  -  архіви студентських матеріалів; бібліотека рідкісних публікацій, освітніх книг і підручників.

                                                  Закордонні онлайн-бібліотеки

Internet Archive https://archive.org/ - найбільша англомовна база безкоштовних цифрових книг. Цей портал може похвалитися понад трьома мільйонами текстів, більше, ніж мільйоном відео і такою ж кількістю аудіозаписів. До складу цього онлайн-ресурсу входить також Проект Гутенберг, що містить понад 36 тисяч безкоштовних електронних книг. Знайти потрібний твір можна, використовуючи пошук за мовою або тематикою книги.

OpenLibrary  https://openlibrary.org/ – бібліотека творів класичної літератури,  що налічує понад мільйон матеріалів різними мовами.

ERIC https://eric.ed.gov/ – інформаційний центр навчальних ресурсів (The Education Resources Information Center, ERIC), фінансується Інститутом педагогічних наук Міністерства освіти США, надає доступ до 1,5 мільйона бібліографічних записів – цитат, статей, журналів та інших матеріалів, пов’язаних із викладанням та навчанням, з яких приблизно чверть доступні у повнотекстовій версії.

                                                   Перелік платформ для вдосконалення навичок і саморозвитку

Coursera www.coursera.org  - онлайн-платформа, на якій  розміщено більше 2 тис. курсів із понад 180 спеціалізацій на 4 освітніх рівнях, зареєстровано близько 25 млн слухачів. Тут можна навчатися та отримувати кредити 149 провідних університетів світу, які є партнерами Coursera. У разі успішного закінчення курсу користувач отримує сертифікат. Протягом навчання студент повинен переглядати лекції, які надсилаються йому щотижня, читати рекомендовані статті та виконувати домашні завдання. Деякі курси мають українські субтитри. 

КhanАcademy www.khanacademy.org - сайт з кількома  тисячами безкоштовних мікролекцій із математики, фізики, хімії, історії, фінансів, економіки, біології, мистецтва, комп’ютерних наук тощо.

EdX www.edx.org - заснований Гарвардським університетом і Масачусетським технологічним університетом у 2012 році. EdX є центром онлайн-навчання та надає послуги МВОК на відкритій безкоштовній платформі OpenEdX, пропонуючи слухачам високоякісні курси за 24 напрямами, серед яких комп'ютерні технології, статистика, література та інші. Онлайн-курси повторюють реальні лекції, що викладаються в Гарварді, університеті Корнуелла та інших відомих навчальних закладах. Курси безоплатні, проте отримання сертифікату потребує оплати. 

Udacity www.udacity.com -  курси Udacity – технічного напряму. В окремі розділи винесено матеріали з математики, бізнесу, дизайну, інших наук (фізика, біологія). Усього Udacity пропонує близько 30 курсів, що діляться за рівнем складності: новачок, досвідчений, профі. У кожному курсі є кілька уроків, які містять відео. У кінці заняття є завдання, що допоможе перевірити засвоєння матеріалу. 

Кожен курс триває близько 2 місяців, а щотижня на навчання треба витрачати орієнтовно 6 годин. За допомогою Udacity можна навіть отримати роботу, адже інформація про студентів (за згодою) передається роботодавцям, які уклали договір із компанією. Наразі платформа співпрацює з корпорацією «Google», фінансовим гігантом «Bank of America», соціальною мережею Facebook та іншими. 

 Canvas Network www.canvas.net - проєкт Canvas Network відрізняється великою різноманітністю курсів, які проводять різні за рівнем підготовки та напрямом діяльності люди: доктори наук, менеджери, письменники.

Курси не мають єдиного підходу до викладання. Із особливостями кожного курсу можна ознайомитися в описі. Курси тривають 2–3 тижні, анонсуються за місяць і раніше, що дозволяє бажаючим попередньо записатися. Canvas Network пропонує безоплатні, умовно безоплатні та платні курси. Умовно безоплатні передбачають придбання додаткових навчальних матеріалів (посібників, літератури), а платні дозволяють заробити кредити в системі безперервної освіти.

Udemy www.udemy.com - платформа, що пропонує освітні проєкти, розподілені на 16 категорій, які викладаються практиками. Тут представлені найрізноманітніші курси, серед яких продуктивність, стиль життя чи музика. Є як безоплатні курси, так і платні. Навчальні матеріали представлені у вигляді відео, аудіо, презентацій і тексту. Udemy також пропонує можливість організаціям створювати власні навчальні проєкти для корпоративного навчання. Після закінчення курсів слухачі можуть отримати сертифікат таких відомих компаній, як Cisco Systems, Microsoft Corporation, Financial Industry Regulatory Authority та інших.

Prometheus  https://prometheus.org.ua/ - країнська безоплатна платформа онлайн-освіти створена у 2014 році. Серед її партнерів найкращі заклади вищої освіти країни. Prometheus надає безкоштовну можливість університетам, провідним викладачам і компаніям-лідерам публікувати та розповсюджувати курси. 

Кожен курс складається з відеолекцій, інтерактивних завдань, а також форуму, на якому студенти мають змогу поставити запитання викладачу та спілкуватися. Успішне завершення курсу дасть змогу отримати електронний сертифікат, який підтверджуватиме здобуті знання. Курси на Prometheus доступні в мережі у будь-який час, платформа також пропонує мобільний додаток для Android та iOS. 

Education Era www.ed-era.com - освітній проєкт, що має на меті зробити навчання в Україні якісним і доступним. Усі курси тут безоплатні, проте після закінчення кожен охочий може віддячити проєкту. До кожної лекції (коротких відео, запитань і завдань для кращого засвоєння матеріалу) додається супроводжуючий матеріал – конспект з ілюстраціями та поясненнями. Кожного тижня студенти виконують домашнє завдання, а в кінці курсу складають іспит. Навчатися можна в будь-який зручний час, а успішність підтверджується сертифікатом.

Future Learn  www.futurelearn.com - освітня платформа Відкритого університету, що має 40-річний досвід дистанційного навчання та онлайн-освіти. 

OpenupЕd  https://www.openuped.eu– перша й наразі єдина загальноєвропейська МВОК-ініціатива, заснована у 2013 році Європейською комісією та Європейською асоціацією університетів дистанційного навчання (EADTU). Завдяки співпраці партнерів OpenupEd із країнами Азії та Африки за посередництвом ЮНЕСКО, на сучасному етапі студенти можуть обрати понад 200 МВОКів 13 мовами. 

Iversit  https://iversity.org/ – європейський освітній онлайн-ресурс, що від 2011 року спеціалізується на проведенні інтерактивних курсів і лекцій для закладів вищої освіти, а від 2012 року розміщує на своїй платформі відкриті масові онлайн-курси. Наразі Iversity налічує понад 750 тис. зареєстрованих користувачів і більше мільйона студентів, а також є однією з небагатьох платформ, завдяки якій за проходження онлайн-курсів студенти з усього світу можуть отримати ECTS-кредити. 

Stanford Open Edx https://online.stanford.edu/ -  платформа, що пропонує різноманітний доступ до професійного освітнього контенту від численних шкіл і університетських кафедр, а також можливість безкоштовно брати участь у онлайн-курсах, які організовують викладачі Стенфордського факультету. 

Сodecademy www.codecademy.com -– заснована у 2011 році інтерактивна онлайн-платформа з вивчення 7 мов програмування – Python, PHP, jQuery, JavaScript, Ruby, а також описових мов зовнішньої розмітки сторінок HTML і CSS. Сайт дозволяє кожному створювати та публікувати нові курси, використовуючи Course Creator, а для деяких курсів існують «пісочниці», в яких користувачі можуть тестувати свої програмні коди. Codecademy також запустила iOS-додаток «Hour of Code» для тих, хто прагне вивчати програмування в ігровій формі. Станом на січень 2014 року 24 млн користувачів виконали більше 100 млн вправ. 

 www.apple.com/education/itunes-u - платформа, що  містить великий перелік запропонованих дисциплін, як і список навчальних закладів, що надають лекції. Часто в уроках є допоміжні файли, що пояснюють аспекти лекцій або ж наводять приклади застосування пройденого заняття.

TED  www.ted.com - некомерційний проєкт, який щороку збирає в Единбурзі та Лонг-Біч науковців, бізнесменів, політиків і активістів зі всього світу. Мета конференції – поширити серед суспільства унікальні та цікаві ідеї. Після конференції їхні промови з’являються на сайті TED. На сайті можна знайти більше 2 тисяч відео, до більшої частини з яких є субтитри українською мовою, а деякі навіть озвучені українською.

ВУМ (Відкритий Університет Майдану) https://vumonline.ua/  -  дистанційна платформа громадянської освіти. Онлайн-проєкт пропонує понад 30 тем для безоплатного навчання. Курси сформовані з відеолекцій, практичних завдань і контрольних запитань. Наявність форуму надає можливість спілкуватися з іншими студентами та викладачами. Лекції читають провідні викладачі бізнес-шкіл, громадянського сектору, практики бізнесу та соціальної сфери. Курси пов’язані з такими напрямами: персональний розвиток, реалізація потенціалу, підприємництво, формування відкритого суспільства в Україні. За умови успішного проходження обраного курсу, ви можете завантажити сертифікат.

                                                    Онлайн-курси

Coursmos https://coursmos.com/ - замовні есе, наукові роботи та дисертації на будь-яку тему. Все від онлайн-допомоги на уроках до іспитів і домашніх завдань та набирати більше навчайтесь скрізь і завжди, на будь-якому пристрої.

Highbrow  https://gohighbrow.com/ - підбірка тематичних занять з понад 300 тем, що надсилаються безпосередньо на вашу пошту.

Skillshare https://www.skillshare.com/  - завдання, які допоможуть розкрити творчий потенціал для досягнення особистих і професійних цілей.

Curious https://curious.com/ -  курс понад 25 000  відеоуроків для  розвитку мозкової активності та поліпшення особистих навичок, заснований на наукових дослідженнях.

LinkedIn Learning  -https://www.linkedin.com/learning/?trk=lynda_redirect_learning - онлайн-курси під керівництвом досвідчених фахівців   у  чотирьох категоріях: бізнес, творчість, технології та сертифікати з метою  і налагодження ділових  контактів по всьому світу.

CreativeLive https://www.creativelive.com/#?page=1   - найкращі майстер-класи від світових фахівців.

Udemy  https://www.udemy.com/ - вивчайте світовий досвід онлайн.

                                                  Вивчаємо мови

Duolingo https://www.duolingo.com/learn  - вчіть мови безкоштовно.

Lingvist https://lingvist.com/ - обіцяють навчити азам мови за 200 годин.

Busuu  https://www.busuu.com/ - безкоштовний форум для вивчення мови. Тонна корисної інформації.

Memrise https://www.memrise.com/  - використовуйте картки для запам'ятовування нових слів.

                                              Розширюємо кругозір

Guides.co https://guides.co/ - пошук по величезній колекцій онлайн-гідів.

Learnist   https://wallpapers.com/4k   - дізнавайся щось нове завдяки ретельно структурованому контенту.