Інформаційне забезпечення

Загальні відомості та структура.
Засновано бібліотеку в 1937 році за Наказом №51 по Сталінському державному педагогічному інституту. До початку Другої світової війни це була хата-читальня з фондом 19 тис. примірників. У 1940-1941 навчальному році читачами бібліотеки були 881 студент, 65 викладачів.
Війна залишила свій вогняний слід і в історії ще такої молодої бібліотеки. Фонд її було повністю знищено. Серед тих співробітників, хто першими з інституту пішли на фронт, був бібліотекар Г.А.Радченко. Генадій Олександрович загинув у 1942 році під Ленінградом.
Перший запис в інвентарній книзі після війни було зроблено 4 травня 1944 року. Фонд бібліотеки збирали усім Радянським Союзом.
У 1965 році бібліотеку перейменовано в бібліотеку державного університету. З 1990 року – «Наукова бібліотека Донецького державного університету».
За роки існування бібліотека стала відомою в Радянському Союзі і за його межами як бібліотека- новатор, місце втілення новітніх методів роботи. Вона була методичним центром для бібліотек вишів Донецької і Луганської областей.
З 2000 року носить назву «Наукова бібліотека Донецького національного університету».
Мільйонний фонд, автоматизовані робочі місця, всі Інтернет-послуги для користувачів - такою була бібліотека до початку бойових дій 2014 на Донбасі.
Нова історія бібліотеки почалася у Вінниці. З грудня 2014 року по травень 2015 року формувався фонд, проводились організаційні роботи. Участь у відродженні бібліотеки брали практично всі регіони України та багато волонтерів з Канади, США, Франції, Польщі.
З 2016 року бібліотека отримує назву «Бібліотека Донецького національного університету імені Василя Стуса» (м. Вінниця). З 2019 року – «Наукова бібліотека Донецького національного університету імені Василя Стуса».
Документний фонд наукової бібліотеки формується відповідно до напрямків науково-освітньої діяльності Університету.
Хоча бібліотека і не має мільйонного фонду примірників, але володіє оптимальною якісною інформаційною складовою для задоволення запитів здобувачів та викладачів, оргтехнікою та працівниками, які готові надати оперативну, якісну допомогу у безмежному просторі інформації. Її унікальність в тому, що в переважній більшості книжковий фонд бібліотеки - це подарунки.
Станом на 01.09.2023 року книжковий фонд наукової бібліотеки нараховує близько 38 000 примірників друкованих видань, з яких книжкових видань – 25 885 примірників.
Структура бібліотеки
Відділ обліку, організації та зберігання фондів (вул. 600-річчя, 21):
Відділ інформаційних технологій та комп'ютерного забезпечення (вул. 600-річчя, 21);
Відділ комплексного бібліотечно бібліографічного обслуговування:
У спеціалізованих читальних залах є доступ до Інтернету, можливість роботи на ПК та на особистих гаджетах, організовуються культурно-просвітницькі заходи різного формату - виставки літератури, конкурси, інформаційні години, огляди літератури, засідання клубів за інтересами тощо.
Читальні зали працюють з 9.00 до 18.00 год.
Субота та неділя - вихідні дні.
Останній день місяця - санітарний день.
Користувачі наукової бібліотеки мають можливість віддаленого доступу до інформаційних електронних ресурсів:
сайту НБ ДонНУ імені Василя Стуса, що презентує інформаційну, соціокультурну діяльність бібліотеки (новинні події, віртуальні тематичні онлайн-заходи, електронні ресурси, доступ до міжнародних наукометричних баз даних та віртуальної довідки, контактна інформація);
електронного каталогу, що відображає весь активний документний фонд наукової бібліотеки на традиційних та електронних носіях;
університетського репозитарію - електронного архіву наукових праць викладачів та здобувачів, тез конференцій, навчально-методичних матеріалів, документів нормативно-розпорядчого характеру Університету;
інформаційно-аналітичної бази наукових праць ДоНУ імені Василя Стуса -
Web-порталу, на якому розміщуються профайли та праці науковців Університету.
Науковою бібліотекою здійснюються організаційні заходи та онлайн, офлайн-інформування щодо забезпечення доступу науковців та здобувачів Університету до міжнародних наукометричних реферативних баз даних Scopus, Web of Science, електронної колекції книг і журналів Research4Life та архіву української історичної періодики Libraria-онлайн.
Неформальна комунікація із користувачами продовжується на офіційних сторінках Наукової бібліотеки у соціальних мережах Facebook, Тwitter та Instagram.
Copyright © 2023,
Theme Originally Created by Devsaran