Про бібліотеку

Загальні відомості та структура.

            Засновано бібліотеку в 1937 році за Наказом №51 по Сталінському державному педагогічному інституту. До початку другої світової війни це була хата-читальня з фондом 19 тис. примірників. У 1940-1941 навчальному році читачами бібліотеки були 881 студент, 65 викладачів.

         Війна залишила свій вогняний слід і в історії ще такої молодої бібліотеки. Фонд її було повністю знищено. Серед тих співробітників, хто першими з інституту пішли на фронт був бібліотекар Г.А.Радченко. Генадій Олександрович загинув у 1942 році під Ленінградом.

         Перший запис у інвентарній книзі після війни було зроблено 4 травня 1944 року. Це був підручник російської мови під редакцією Д.Е. Розенталя. Фонд бібліотеки збирали усім Радянським Союзом.

         За роки існування бібліотека стала відомою в Радянському Союзі і за його межами як бібліотека- новатор, місце втілення новітніх методів роботи. Вона була методичним центром для бібліотек вишів Донецької і Луганської областей. Мільйонний фонд, автоматизовані робочі місця, всі Інтернет-послуги для користувачів- такою була бібліотека до початку бойових дій 2014 на Донбасі.

          Нова історія бібліотеки почалася у Вінниці. З грудня 2014 року по травень 2015 року формувався фонд, проводились організаційні роботи .Участь у відродженні бібліотеки брали практично всі регіони України та багато волонтерів з Канади, США, Франції, Польщі.

         Наразі фонд бібліотеки сформований відповідно напрямкам навчальної та наукової діяльності університету і налічує понад 23 тисячі примірників різноманітної друкованої літератури та періодичних видань. До послуг користувачів - електронний каталог, репозітарій та повнотекстова база даних українських підручників «ЦУЛ». З 2017 року університет має безкоштовний доступ до наукометрічних баз «SCOPUS» та « Web of Science».

Запрошуємо відвідати читальні зали:

№1 вул.Янгеля 4, кім. 432. Все для економістів, філологів.

№2 вул. Грушевського 2, кім. 103. Все для юристів та істориків.

№3 вул.600-річчя 21, кім. 303б. Все для математиків, фізиків, біологів, хіміків.

У кожному читальному залі є доступ до Інтернету, можливість роботи на ПК та на особистих гаджетах.

         Бібліотека організує культурно-масові заходи, такі, як традиційні та віртуальні виставки літератури з конкурсами і вікторинами, тематичні огляди літератури, зустрічі з цікавими людьми, засідання «Літературної вітальні» за різними темами.

Читальні зали відкриті кожного дня з 9.00 до 18.00

Субота та неділя - вихідні дні

Останній день місяця - санітарний день

В головному навчальному корпусі по вул.600-річчя № 21 діють відділи комплектування, каталогізації, автоматизації та книгосховища.

Адміністрація бібліотеки знаходиться в головному корпусі по вул. 600-річчя 21, кімнати №№ 312-313.