День Конституції

Щорічно 28 червня українці відзначають одне із своїх головних державних свят – День Конституції.

Шлях держави Україна до впровадження власної Конституції, як і сам процес формування державного демократичного устрою, був дуже непростим і досить тривалим.

День народження Маска

28 червня цього року головному романтику планети, мільярдеру й винахіднику, власнику всесвітньовідомих успішних компаній Paypal, Tesla Motors, SpaceX Ілону Маску виповнилося 50 років від дня народження!!!

Свій перший стартап Маск заснував у 24 роки.

Це була компанія Zip2 Corporation, щось на зразок довідника. І за досить незначний період свого життя, завдячуючи своєму трудоголізму та геніальним здібностям, він дійшов до будівництва космічних кораблів.

З красою правди по життю

10 червня цього року одному із найвідоміших та найбільш читаних сучасних українських письменників Василю Миколайовичу Шкляру виповнюється 70 років з дня народження.

У творчому доробку автора , окрім відомих романів: «Ключ», «Елементал», «Троща», «Характерник» та ін. є і оповідання, збірки короткої прози, твори для дітей, переклади тощо.

«Треба писати строго, чесно, відверто, зворушливо і викидати зайві слова. І коли ти все викинеш і побачиш, що вже нічого не лишилося, тоді починай заново» - ділиться автор секретом літературного успіху.

Відкриття Центру Стусознавства

Я так і не збагнув

і досі ще не знаю,

чи світ мене минає

чи я його минув….

( В. Стус)

Сьогодні працівники наукової бібліотеки взяли участь у церемонії урочистого відкриття Центру Стусознавства (вул. Янгеля, 2, кімн. 238), приуроченого відзначенню 84-ї річниці від часу заснування Університету.

До уваги учасників заходу бібліотечними працівниками було презентовано:

• відеоперегляд «Або світ прийме мене таким, як я є, як мене породила мати, або вб’є, знищить мене…» (Василь Стус);

День слов`янської писемності та культури

24 травня 2021 року у читальному залі №1 наукової бібліотеки ДонНУ імені Василя Стуса для здобувачів вищої освіти 1 курсу ОП Українська мова та література і 3 курсу ОП Прикладна лінгвістика проведено тематичну інформаційну годину «Зберігачі української мови», присвячену відзначенню Дня слов`янської писемності та культури.

«Весна. Поезія. Кохання»

21 травня в читальному залі юридичних та історичних наук наукової бібліотеки ДонНУ імені Василя Стуса відбувся літературний вечір на тему : «Весна. Поезія. Кохання», присвячений Дню слов’янської писемності та культури.

Бібліотекар І-ї категорії Сарана І. А. ознайомила викладачів і студентів юридичного та історичного факультетів із кращими ліричними зразками сучасної української поезії, як класичного так і модерного жанрів.

Учасники заходу активно обмінювалися думками щодо глибини і сили почуттів, викладених у поетичних творах.

Pages