Пам'яті Василя Симоненка.

#Літературний_календар

Видатний поет, який вражає та надихає українців й сьогодні...

Шістдесятник Василь Симоненко народився 8 січня 1935 року в селі Біївці Лубенського району на Полтавщині. Літературні критики називали його "поетом без каменю за душею", а есеїст Євген Сверстюк зазначив, що Симоненко належить до тих людей, чиї біографії треба вивчати як частину історії України.

Журналіст, письменник, активний діяч українського руху опору писати вірші розпочав у студентські роки, що стало його життєвим покликанням. За життя поета було видано тільки одну збірку “Тиша і Грім” та казку для дітей “Цар Плаксій та Лоскотон”. Такі відомі роботи Симоненка, як “Лебеді Материнства”, ”Ти знаєш що ти людина”, “Подорож у країну навпаки”, “Земне тяжіння” та інші були видані після його смерті, за сприянням близьких друзів. Симоненко про свій поетичний стиль говорив так: “Є щось у мене від діда Тараса і прадіда Сковороди”. Прожив письменник лише 28 років. Помер 14 грудня 1963 року від раку нирок. Він прожив цікаве та насичене різними подіями життя, з якими ми пропонуємо вам ознайомитися:

▪️ Батько Василя зник невдовзі після його народження. Виховували майбутнього генія мати та дідусь.

▪️ Школу Симоненко закінчив із золотою медаллю та став студентом факультету журналістики Київського університету ім. Т. Шевченка.

▪️ Працював на Черкащині у газетах : «Черкаська правда», «Молодь Черкащини» та «Робітнича газета» в якості кореспондента.

▪️ У важкий для України час, багато віршів Василя Симоненка не опубліковували, та ті, які допускалися до друку, коригувалися. Адже у його творчості присутня гостра сатира щодо радянської влади та возвеличення любові до рідної землі.

▪️ Разом зі своїми друзями Симоненко займався питаннями розкриття злочину Сталіна проти українського народу. Сміло йшов на ризики, які загрожували його життю.

▪️ Влітку 1962 року письменника заарештовують. Його сильно побили, в основному постраждав хребет та нижня частина спини. Побої міліціонерів прискорили розвиток раку у поета.

▪️ Одружився Василь зі своєю коханою Людмилою 27 квітня 1957 року. У них народився син Олесь. Дружина не розуміла такого пристрасного захоплення літературою свого чоловіка.

▪️ Перед смертю Симоненко написав заповіт до спілки письменників України, із проханням подбати про його родину та матір.

▪️ Поет був нагороджений Шевченківською премією посмертно, уже в незалежній Україні.

▪️ У багатьох містах нашої країни є вулиці, названі на честь Василя Симоненка. В Черкасах та рідному селі поета функціонують музеї. Іменем поета названо п’ять премій: Літературна премія «Берег надії» імені Василя Симоненка (1986—2013), Літературна премія імені Василя Симоненка НСПУ (1987—2010), Всеукраїнська літературна премія імені Василя Симоненка (2012), Лубенська районна літературно-мистецька премія імені Василя Симоненка (2000), Журналістська премія імені Василя Симоненка (2012).

Список пізнавальних посилань:

• Життя і творчість Василя Симоненка. Фільм –

https://www.youtube.com/watch?v=V9tIKl0EmVg

• Василь Симоненко. Кохання і смерть поета / ГРА ДОЛІ -

https://www.youtube.com/watch?v=9egb82pRqSA

• Василь Симоненко-Україні(Задивляюсь у твої зіниці)(читає автор) -

https://www.youtube.com/watch?v=dneHxgHCYrg&t=25s