Інформаційне забезпечення

12 січня відзначається День українського політв'язня.
У цьому році виповнюється 52 роки від дня найбільшої репресивної акції проти українських дисидентів, коли розпочався так званий "генеральний погром" українського шістдесятництва - "Арештована коляда".
12-14 січня 1972 року були заарештовані всі відомі дисиденти України: у Києві - Іван Світличний, Євген Сверстюк, Василь Стус, Леонід Плющ, Зиновій Антонюк, Іван Дзюба; у Львові - В’ячеслав Чорновіл, Михайло Осадчий, Іван Гель, Стефанія Шабатура, Ірина Стасів-Калинець, трохи пізніше - Ігор Калинець та інші.
Майже сотню найбільш яскравих та незламних українських діячів було ув’язнено, відправлено в заслання до Мордовії, Сибіру і Казахстану. Їх закривали у психлікарнях, позбавляли роботи чи звільняли з навчання. Репресії 1972 року поклали край руху "шістдесятництва". Український самвидав припинив діяльність, а боротьба проти тоталітаризму була зупинена.
“Що мене штовхало? Мене штовхало прагнення продовжувати боротьбу. Я вважав, що це мій обов’язок підняти синьо-жовтий прапор і понести його далі вперед. Показати московії, що вона нас – українську націю – не поклала на лопатки, що нація продовжує боротьбу”, - слова Левка Лук’яненка, який провів у радянських в’язницях і катівнях “за антирадянську агітацію та пропаганду” 25 років.
“Один в полі воїн - це перше гасло кожної людини”, - сказав свого часу Євген Сверстюк.
Всі вони були справжніми воїнами, які відкрито виступити проти тоталітарної системи.
12 січня було проголошено Днем українського політв’язня, і сьогодні ця дата, як ніколи, є по-новому актуальною. Адже російський режим продовжує незаконно утримувати й катувати у своїх тюрмах українських політичних в’язнів.
Серед сучасних політичних в’язнів були Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Роман Сущенко, Володимир Балух, Микола Карпюк, Станіслав Клих, Станіслав Асєєв, Павло Гриб, Роман Сущенко, Ахтем Чийгоз, Ільмі Умеров, Ігор Козловський, Микола Семена, Ісмаїл Рамазанов інші українські громадяни. Дехто із них досі в неволі, хтось на фронті воює за незалежність України, а хтось, на жаль, уже поклав своє життя.
Ми ніколи не зупинимося у своїй боротьбі за демократичні цінності і права, правду і волю кожного громадянина України.
Copyright © 2025,
Theme Originally Created by Devsaran