Інформаційне забезпечення

"Своєї мови рідної і свого рідного звичаю вірним серцем держітеся. Тоді з вас будуть люди як слід, тоді з вас громада буде шанована і вже на таку громаду ніхто своєї лапи не положить." Пантелеймон Куліш
Щорічно 21 лютого в Україні відзначається Міжнародний день рідної мови, започаткований у 2000 році.
Рідне слово – важливий елемент національної свідомості людини.
Небагато в історії цивілізації випадків, коли заборона вживання рідної мови налічувала б сотні років і була б відображена в багатьох постановах, актах, законах. Українська мова століттями зазнавала таких утисків. Окупаційна влада розуміла, що заборона мови призведе до її нівелювання, заміни іншою, зумовить зникнення нації або втрати її самобутніх рис, виродження та асиміляцію.
"Мова - це ключовий фактор національної безпеки, міцності держави, єдності нації, бо це перший об’єкт російської агресії та привід для нападу для захисту "окупаційномовних". Тому битва за мову - це битва за Україну, яку ми не можемо програти", - "Радіо Свобода".
Для українців День рідної мови - це спосіб висловити подяку всім творцям української історії. Без своєї мови, самобутньої культури немає народу.
З нагоди Міжнародного дня рідної мови працівниками відділу комплексного бібліотечно-бібліографічного обслуговування підготовлено тематичний флешбук "Серце нації б'ється у слові...", що доступний для перегляду за посиланням:
Copyright © 2025,
Theme Originally Created by Devsaran