Інформаційне забезпечення

Ідея незалежної України стає головною у його революційній діяльності. Він боровся за свободу України і намагався захистити її усіма можливими і наявними на той час засобами.
Під час піку його політичної могутності відбулося об’єднання УНР і Західно-Української Народної Республіки.
Симон Петлюра став очільником української держави в найскладніший її період. Лідер національного визвольного руху. Він став уособленням цього руху навіть після трагічної загибелі.
«Ти переможеш, великий народе-мученику. І переможеш не для того, щоб підбивати під себе чужі, не наші землі. Ти переможеш для спокійного будування могутньої держави України, для щасливої праці поколінь майбутніх. Спадуть віковічні кайдани з втомлених рук твоїх, спадуть ганебні пута з величної постаті рідної матері України. Минуть жахливі криваві роки боротьби синів твоїх і невпинна праця загоїть рани кривавої руїни. Дасть пишні скарби для всіх народів світу. Дасть спокій і щастя великій, вільній, самостійній Україні» (С. Петлюра).
Більшість міфів щодо Симона Петлюри були штучно створені радянською пропагандою, аби дискредитувати його в суспільних уявленнях. Але вони продовжують жити і дотепер саме через незнання людей. Антисеміт, погромник, грабіжник тощо ─ це ті кліше і штампи, які були штучно нав’язані.
В російській свідомості було три види українця-ворога: мазепинці, бандерівці, а посередині, між ними – петлюрівці.
Загалом імена Мазепи, Петлюри, Бандери стали іменами спочатку Українського руху, Української держави, а пізніше ─ всього українського народу. Саме з цими іменами асоціювалася українськість.
Copyright © 2025,
Theme Originally Created by Devsaran