Гість у науковій бібліотеці!

Нещодавно у нас сталася приємна подія!

До наукової бібліотеки завітала Гарматюк Ніна Михайлівна – вдова відомого вінницького сатирика-гумориста, голови Вінницького обласного куреня гумористів імені С. Руданського Анатолія Панасовича Гарматюка.

Доля вінницького письменника Анатолія Гарматюка тісно пов’язана із Донецьким національним університетом імені Василя Стуса, що з 2014 року продовжує освітньо-наукову діяльність у місті Вінниці, та містом Донецьком.

Саме у цьому місті він, приїхавши із Вінниччини молодим хлопчиною, прожив 13 років : працював гірничим інженером, кореспондентом Донецького обласного радіо, редактором виробничо-технічної літератури видавництва «Донбас», здобував освіту філолога в Донецькому державному університеті, входив до Донецького молодіжного літературного об’єднання української патріотичної молоді. У ті часи учасниками донецького Стусового кола були аж 5 вінничан : В. Стус, А. Гарматюк, П. Бондарчук, В. Дідьковсь-кий, М. Раєцький.

Цими спогадами із працівниками НБ поділилася Ніна Михайлівна та подарувала бібліотеці систематизовані із сімейних архівів, відредаговані та видані за власні і спонсорські кошти наступні книжки : повне 10-ти томне та 2-х томне зібрання творів А. П. Гарматюка, збірники гумористичних творів, окремі літературознавчі книжки про життя і літературну діяльність сатирика-гумориста, зокрема : спогади письменника про своє дитинство, колег-однодумців та друзів, роздуми про українську мову та її значення в процесі формування незалежної держави, авторські ліричні та жартівливі пісні, витяги із його особистих щоденників, висвітлення творчості А. П. Гарматюка у засобах масової інформації.

Висловлюємо щирі слова вдячності Ніні Михайлівні за приємну зустріч, такий цінний для наукової бібліотеки внесок у поповнення фондів новими краєзнавчими виданнями та фанатичну відданість справі зі збереження і популяризації літературної спадщини подільського сміхотворця - Анатолія Панасовича Гарматюка.