До 120-річчя з дня народження Підмогильного Валер'яна Петровича

Сила українського духу, самобутність його багатої культури та ментальнiсть його нації стали головними передумовами трагічної долі творчої інтелігенції 20-30-х років минулого століття. Попри майже столітню пам’ять про кожного із учасників того періоду, ніхто не поверне їм непрожиті повністю життя.

Доля Валер'яна Підмогильного – одного із талановитих прозаїків українського «Розстріляного відродження», ровесника того періоду, є цілковитим цьому підтвердженням.

Це був суворий аналітик своєї доби, який одним із перших у світі відчув увесь жах та абсурд, який насувається у суспільстві. За його творами легко уявити далекі двадцяті роки двадцятого століття, бо він вмів відтворити свій час з блискучою й неперевершеною правдивістю.

Це лише одне ім’я серед тисяч митців та літераторів, яких сталінський режим у 30-х роках переслідував, клеймив, вислав із України та знищив. Точну кількість жертв «Розстріляного відродження» не вирахувати.

Запрошуємо до перегляду віртуального флешбуку «Свого покликання не зрадив», приуроченого відзначенню 120-річчя з дня народження Валер'яна Підмогильного - українського письменника, засновника українського урбаністичного роману, перекладача.

https://www.facebook.com/100011729551917/videos/1324698447931128/