До 150-річчя з Дня народження Лесі Українки

Щедра на таланти українська земля подарувала нам поетів і письменників, які не тільки збагатили безсмертними творами національну літературу, але й уславили нашу країну в усьому світі.

Цьогоріч Україна на державному рівні відзначає 150-річчя від дня народження видатної постаті в українській і світовій літературі - поетеси, драматурга, перекладачки і громадсько-політичної діячки Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач).

Життєвий і творчий шлях поетеси щедро пересипаний тернами, однак вона упродовж усього свого життя вперто йшла до мети і здійснила свій подвиг.

Найвідоміші вірші Лесі Українки має знати кожен українець, адже її слова стали «стрілами», що влучали в саме серце несправедливості: викривали всі жахливі діяння влади, говорили про недолю українського народу, звинувачували інтелігенцію у байдужості… Поетеса лишила нам твори, які й нині дарують нам надію та є дороговказом у житті.

До відзначення ювілейної дати від дня народження Лесі Українки науковою бібліотекою і відділом корпоративних заходів та культурно-естетичного виховання Навчально-практичного центру культурно-естетичного розвитку та роботи зі студентами ДонНУ імені Василя Стуса було спільно реалізовано віртуальний просвітницький проєкт – літературно-музичний калейдоскоп «Горить її зоря поезії над краєм».

У рамках даного проєкту:

презентовано тематичну книжково-ілюстративну виставку «Довго щирими сими словами до людей промовлятиму я..», презентацію збірника наукових праць «Леся Українка. 19871-1971», виданого українською діаспорою в Америці з нагоди 100-ліття від дня народження письменниці;

прозвучали поезії поетеси у прочитанні учасників Театральної студії студентів ДонНУ імені Василя Стуса - Регульської Віталіни (філологічний факультет), Сохацької Анастасії (факультет іноземних мов), Лапчевської Катерини (юридичний факультет), бібліотечних працівників - Сарани Інни, Яковишенко Світлани та пісня на вірш «Contra shem spero!» у виконанні керівника народного ансамблю «Оберіг» Ніни Бегас-Коваль.