Україна в модерному світі: від минулого до сучасного

У читальному залі юридичних та історичних наук оформлено виставку нових надходжень «Україна в модерному світі: від минулого до сучасного», на якій презентовано книжки, об’єднані однією спільною думкою : Україна формується як модерна країна в сучасному світі, вперто намагаючись дотримуватись власних національних інтересів. Звісно, поки що це скоріше ідеал, мрія, але мрія цілком досяжна.

Документи на книжково-ілюстративній виставці систематизовано у 3 розділах та доповнено цитатами:

Розділ І. «Зовнішня політика»

У цьому розділі видатні мислителі сучасності, такі як Збігнев Бжезінський, Генрі Кіссінджер, Френсіс Фукуяма розкривають перед читачем досить об’ємну тему. Їхні роздуми щодо змісту та перспектив світової зовнішньої політики «вчора» і «завтра», куди рухаються у своїй міжнародній політиці найбільші держави світу, якою може бути доля планети за того чи іншого перебігу , безумовно, заслуговують найуважнішого ставлення. Детальний розгляд основних подій минулого століття виводить читача на площину, де переплітаються дослідження одразу кількох гуманітарних наук – психології, конфліктології, соціології та інших і дозволяє, слід за авторами, проаналізувати причини та наслідки цих подій.

І, звичайно, в цих роздумах вагоме місце належить Україні, тому що нам випало жити в одному з «геополітичних опорних пунктів» світу.

Розділ ІІ. «Україна між миром і війною»

Протягом усієї політичної практики існує безліч прикладів, коли внутрішній військовий конфлікт ставав причиною глобальних змін, які зачіпали цілий регіон, країну, а то й увесь світ.

Після анексії Криму та окупації частини Донбасу Україна також опинилася серед країн, де триває неоголошена війна. В цьому розділі читач зустрінеться з авторами з України, які впевнено зарекомендували себе як досвідчені та всебічно поінформовані фахівці з історії, дипломатії, політології – Юрій Щербак, Сергій Плохій, Юрій Лібер. Вони розмірковують над найважливішими реаліями української сучасності, акцентуючи увагу на тому, що цей історичний етап є боротьбою за виживання української держави та української нації в цілому. Тож їхні дороговкази примушують читача до розумової співпраці, що, в свою чергу, веде до активної життєвої позиції.. У пошуках рішень розглянуто світовий досвід розв’язання збройних конфліктів.

Розділ ІІІ. Анатомія цивілізації

В цьому розділі читач ознайомиться з думками авторів широкого спектру – від спеціаліста-невролога і вченого-гуманітарія до фінансового магната Джорджа Сороса і колишнього офіцера-розвідника. Автори аналiзують важливі проблеми сьогодення : небезпеку, яку становлять для відкритого суспільства інструменти контролю, створені штучним інтелектом; причини трагедії Європейського Союзу; теорію рефлексивності фінансових ринків та її політичні наслідки. Всі вони розглядають тему сучасної цивілізації – з яких блоків вона складається, яку роль в ній грає людський фактор та на які перспективи вона розрахована в майбутньому.

І при тому Україна стала ареною зіткнень інтересів глобальних світових гравців. Попри все у часи радикальних змін для нашої країни відкриваються можливості подолати шлях від трагічного минулого до омріяного майбутнього.

Запрошуємо всіх зацікавлених завітати до читального залу бібліотеки (вул. М. Грушевського, 2)