Відкриття Центру Стусознавства

Я так і не збагнув

і досі ще не знаю,

чи світ мене минає

чи я його минув….

( В. Стус)

Сьогодні працівники наукової бібліотеки взяли участь у церемонії урочистого відкриття Центру Стусознавства (вул. Янгеля, 2, кімн. 238), приуроченого відзначенню 84-ї річниці від часу заснування Університету.

До уваги учасників заходу бібліотечними працівниками було презентовано:

• відеоперегляд «Або світ прийме мене таким, як я є, як мене породила мати, або вб’є, знищить мене…» (Василь Стус);

• тематичну книжково-ілюстративну вставку видань із фондів бібліотеки «Не відлюбив свою тривогу ранню.. Василь Стус – поет і людина»:

- в першому розділі виставки «О не дивуй, о не дивуй мені - моє життя для тебе незбагненне» представлено книжки про одне із феноменальних явищ української історії – дисидентський рух української інтелігенції, її боротьбу за людську гідність, справедливість і духовну незалежність; спогади Дмитра Стуса про постать свого батька Василя, його роздуми про відсутність у суспільстві творів із дослідження творчості поета; про архівні документи КДБ України з кримінальної справи Василя Стуса, листи поета з тюрми, свідчення його рідних, друзів студентської пори, побратимів у страшні роки “зеківських” поневірянь, а також сповідальні рядки тих, кому доля і поезія Василя Стуса допомогли стати кращими, та про просвітницькі заходи з популяризації творчості та особистості Василя Стуса;

- видання другого розділу «Дозволь мені, мій вечоровий світе, упасти зерням в рідній борозні» презентують літературний доробок Василя Стуса - його прозові та поетичні твори;

- до третього розділу «Літературні дослідження творчості Стуса науковцями Університету» увійшли наукові доповіді й праці науковців ДонНУ імені Василя Стуса - учасників 6-ї Міжнародної науково-практичної конференції «Василь Стус : життя, ідеологія, творчість, соціополітичний і літературний контекст» : Антонюк О., Пуніної О., Соловея О., Кіпня В., Жиліна М., Кокорського В., Коваль Л., Борецького В. та ін., а також, окремі науково-популярні фахові видання колективу науковців Стусівського університету : «З когорти великих : Василь Стус в історії університету», «Василь Стус. Відлуння і наближення», «Словник власних імен поетичних текстів Василя Стуса».

https://www.facebook.com/groups/900024150100474/permalink/3329035373865994/