З красою правди по життю

10 червня цього року одному із найвідоміших та найбільш читаних сучасних українських письменників Василю Миколайовичу Шкляру виповнюється 70 років з дня народження.

У творчому доробку автора , окрім відомих романів: «Ключ», «Елементал», «Троща», «Характерник» та ін. є і оповідання, збірки короткої прози, твори для дітей, переклади тощо.

«Треба писати строго, чесно, відверто, зворушливо і викидати зайві слова. І коли ти все викинеш і побачиш, що вже нічого не лишилося, тоді починай заново» - ділиться автор секретом літературного успіху.

Саме життя Василя Шкляра теж могло б стати сюжетом книг.

Найбільшою своєю перемогою у житті письменник вважає написання роману «Чорний Ворон. Залишенець». У 2011 році він відмовився отримувати Шевченківську премію за цю книжку, поки при владі залишався тодішній міністр освіти Дмитро Табачник, якого Шкляр назвав одіозним українофобом.

В знак помсти за патріотичну позицію письменника виключили із Указу про нагородження. І тоді літературний талант Василя Шкляра визнав сам український народ, зібравши фактично ту суму, від якої він відмовився. Це стало першою і поки що єдиною «народною» Шевченківською премією. Вона не за матеріальним, а за моральним чинником – найдорожча у колекції відзнак письменника.

Напередодні відзначення ювілейної дати від дня народження Василя Шкляра презентуємо інтерактивну виставку про життєвий та творчий шлях письменника «З красою правди по життю» та буктрейлер «Письменник з мужнім і чутливим серцем», підготовлені працівниками наукової бібліотеки за наступним покликанням: https://view.genial.ly/60ae3514179a700d38f4eba8/horizontal-infographic-r...

https://www.facebook.com/groups/900024150100474/permalink/3362916467144551/