ГОЛОДОМОР. Немає забуття!

Щороку у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять мільйонів жертв голодоморів. У ХХ столітті українці пережили їх тричі. Наймасштабнішим за кількістю людських жертв був Голодомор 1932 – 1933 років. Саме його нині називають геноцидом українського народу. Його жертвами в Україні стали, за різними даними, від 3,9 до 7 мільйонів людей.

Ми схиляємо голови перед пам’яттю тих невинних людей, які зазнали нечуваних страждань під час Голодоморів. Вони несвідомо стали заручниками епохи насильства над людською волею, жертвами антигуманної політики радянського режиму.

Наукова бібліотека ДонНУ імені Василя Стуса долучилася до вшанування цієї сумної дати і пропонує вашій увазі виставку – реквієм «Голодомор: немає забуття».

На ній представлена література, що відображує цю трагічну сторінку в історії українського народу: документи, свідчення сучасників, фундаментальні наукові дослідження, матеріали преси. Запропоновані видання розраховані на різні вікові категорії читачів та не залишать байдужим жодного з них.

Перший розділ виставки: «Україна в умовах тоталітаризму» містить праці загального характеру – історичні довідники, енциклопедії, історичні хроніки подій першої половини ХХ ст. Науковці доводять, що сама радянська система викачування ресурсів – і матеріальних, і людських – призвела до катастрофи в Україні.

В другому розділі виставки: «Голодомор: злочин геноциду» зібрані публікації, де з точки зору міжнародного права розкривається сутність феномену «геноцид». В них наведені численні документальні свідчення, що доводять намір злочинної влади знищити українську ментальність, звільнивши територію для людей принципово нового складу. Наукові роботи базуються на ґрунтовних архівних масивах не лише з України, а й з Канади та Німеччини.

Ознайомитись з матеріалами представленими на виставці можна в читальному залі юридичних та історичних наук.

Запрошуємо всіх небайдужих 27 листопада о 16.00 год. приєднатись до загальнонаціональної хвилини мовчання, запаливши у вікні своєї домівки свічку, як символ пам’яті та віри у майбутнє.