Інформаційне забезпечення

Чи знаєте ви, як виникли бібліотеки? Сьогодні ми трохи вам розповімо!
Перші у світі бібліотеки, які виявили археологи, відносяться до IV ст. до нашої ери. Величезний палац, де в ящиках та кошиках розкладено глиняні таблички, знайшли під час розкопок стародавньої держави Ассирія у м. Ніневії. Це «Будинок настанов і порад» – знаменита бібліотека царя Ашурбаніпала. На 30 тисячах глиняних табличках записані тексти багатьма мовами з граматики, астрономії, історії, медицини. І це лише частина гігантської бібліотеки - те, що було знайдено під час розкопок у середині XX ст. Крім того, Ашурбаніпал заснував при бібліотеці писарську школу та об'єднав у спеціально створеному ним суспільстві всіх учених країни, в якому доручив розбирати та класифікувати відібрані у храмів рукописи. Рукописи були забезпечені номерами та занесені до спеціальних списків — прототипів сучасних каталогів.
У Стародавньому Єгипті бібліотеки, які називали «будинками папірусу» та «будинками життя», створювалися при палацах та храмах. Фараони надавали великого значення бібліотекам. Над входом до бібліотеки Рамзеса II висіла табличка з написом: «Душевні ліки».
У стародавньому Вавилоні ще в другому тисячолітті до н.е. була створена одна з найперших бібліотек на земній кулі. У ній зберігалися манускрипти, які докладно розповідали про всесвітній потоп.
Перський вчений візир Сахіб (він жив у середині X ст.) пристрасно любив книги, у його бібліотеці налічувалося близько 117 тис. рукописів. Однак, будучи державним діячем та воїном, Сахіб більшу частину свого життя провів у сідлі. Разом із собою у похід він брав і бібліотеку. На перевезенні книг було зайнято 400 верблюдів, причому вони йшли завжди в строго визначеному азбучному порядку, так що караванники — «бібліотекарі» легко знаходили будь-яку книгу, яка могла знадобитися візиру Сахібу.
Цікаво? Ми обов'язково зробимо другу частину!
Поділіться цією інформацією зі своїми друзями!
Copyright © 2025,
Theme Originally Created by Devsaran