Інформаційне забезпечення

Шановні науковці та учасники навчального процесу Донецького національного університету імені Василя Стуса!
Інформуємо ВАС, що з метою ефективного провадження освітньої діяльності під дистанційного навчання в умовах воєнного стану у нашій державі, працівники наукової бібліотеки Університету, рекомендують звертатись до онлайнових ресурсів і сервісів університетської бібліотеки, зокрема :
- сайту бібліотеки : (http://library.donnu.edu.ua), з якого у розділі «Електронні ресурси» забезпечено швидкий доступ до інформаційних ресурсів НБ - електронного каталогу, репозитарію та Інформаційно – аналітичної бази наукових праць ;
- електронного каталогу : (https://irbis.donnu.edu.ua/CGI/irbis64r_14/cgiirbis_64.exe?C21COM=F&I21DBN=DONNU&P21DBN=DONNU&LNG=uk ) - цілодобово доступної бази даних документів бібліотечного фонду щодо інформаційного забезпечення окремих освітніх програм, наукових тем на різних видах носіїв.
Пошук у даному ресурсі можна здійснювати або простий (за прізвищем автора праці, її назвою, роком видання, ключовими словами), або ж розширений багатоаспектний ;
- електронних бібліотек видань навчальних, наукових, навчально-методичних праць і посібників та публікацій у наукових фахових виданнях науково-педагогічних працівників, здобувачів вищої освіти ДонНУ імені Василя Стуса, а саме :
- Інституційного репозитарію (http://r.donnu.edu.ua) - електронного архіву для тривалого зберігання, накопичення та забезпечення відкритого доступу до результатів наукових досліджень, що проводяться в Університеті.
Пошук навчально-науково-методичних видань та публікацій здійснюється за прізвищем автора праці, роком видання, або окремими темами ;
Розширений інформаційний пошук видань у даному ресурсі можна здійснювати за одним із варіантів : переліком напрямів освітньої діяльності, назвами факультетів та кафедр, персональними даними науковців (профайлами) та їх ідентифікаторами у системах Google Scholar, Scopus, Web of Science і галузевій структурі наукових досліджень в Університеті.
Наукова бібліотека Університету тривалий час є партнером проєкту Libraria - онлайн-Архіву української історичної періодики (https://libraria.ua/).
Цей інформаційний ресурс містить близько 700 000 сторінок понад 400 періодичних видань із фондів українських архівів та бібліотек українською, польською, німецькою, румунською, ідиш, кримсько-татарською та російською мовами, що видавалися у різних регіонах України та поза її межами від початку до 50-х років ХХ сторіччя.
З недавнього часу організатори онлайн-проєкту надали ВІЛЬНИЙ ДОСТУП ДО ВСІХ КОЛЕКЦІЙ як для інституційних, так і для індивідуальних користувачів.
Також, інформуємо ВАС про міжнародну волонтерську ініціативу RSCVD (Resource Sharing during COVID – Спільне використання ресурсів під час COVID), яка на підтримку освіти і досліджень в Україні поширює бібліотечні ресурси за принципом Міжбібліотечного абонементу.
Ініціативу започатковано, аби допомагати одне одному під час пандемії COVID-19. А у період воєнних дій у нашій державі її актив вважає розширення такої підтримки українським колегам природним прогресом.
Допомога волонтерів RSCVD відкрита для всієї світової бібліотечної спільноти, у тому числі для тих, хто вимушено переміщений, щоб захистити себе та свої сім’ї, оскільки вони можуть бути ізольовані від регулярного доступу до бібліотеки.
Якщо є ресурси, які потрібні колегам в Україні чи іншому місці, відвідайте сторінку (https://rscvd.org ) та скористайтеся веб-формою запиту, щоб надіслати його.
Волонтери RSCVD нададуть необхідні матеріали в електронному вигляді, наскільки це можливо, де б ВИ не були. Як зазначають колеги, «наша професія існує для підтримки цієї важливої місії ‒ надання доступу до інформації УСІМ у світі».
Ми активні в соціальних мережах Facebook, Тwitter та youtube.
З питань щодо присвоєння авторського знака та індекса УДК науковим публікаціям ВАМ необхідно вказати назву своєї праці, обов’язково додати до назви роботи ключові слова, які дозволять більш детально здійснити предметизацію документа, та надіслати дану інформацію на електронну адресу: [email protected].
Copyright © 2025,
Theme Originally Created by Devsaran