Інформаційне забезпечення

Сьогодні 32-й день нашого героїчного протистояння російським варварам, які прагнуть знищити все живе і все цивілізоване, пов’язане з Україною та демократією.
З нами у цій боротьбі стоять бібліотекарі, бібліотеки, національні та міжнародні професійні асоціації з усього світу.
Ми вже неодноразово повідомляли про заяви та численні заходи наших друзів і партнерів на підтримку українців та українських бібліотекарів. Інформуємо ще про декілька пропозицій.
Європейське бюро бібліотечних, інформаційних та документаційних асоціацій EBLIDA як європейський бібліотечний хаб створило спеціальну вебсторінку «Бібліотеки для України» http://www.eblida.org/libraries-for-ukraine.html для пропозицій та ініціатив бібліотек Європи на підтримку українських біженців. Тут зібрані приклади конкретних дій європейських бібліотек та інших організацій.
Також тут ви знайдете перелік Заяв і Звернень солідарності з Україною, українським народом та українськими бібліотекарями з усієї Європи. Епіграфом до цього переліку є вислів Магатма Ганді, індійського державного і політичного діяча та національного героя: «Можливо, ви ніколи не дізнаєтеся, які результати матимуть ваші дії, але якщо ви нічого не робите, то результату не буде».
Бібліотечна та інформаційна асоціація Великої Британії CILIP також активно працює для підтримки колег в Україні та координує її з боку членів і партнерських організацій. На вебсайті CILIP створено окрему сторінку «Кризовий центр України» https://www.cilip.org.uk/page/ukraine , де зібрано інформацію про вторгнення росії в Україну та його вплив, а також про те, яку допомогу можна надати. Тут повідомляється про можливості пожертвувати кошти на гуманітарні потреби та різні варіанти підтримки бібліотечних й інформаційних фахівців. Так, українські фахівці, які опинилися у Великобританії, можуть безкоштовно приєднатися до CILIP і отримати доступ до:
Порад щодо пошуку роботи,
Списків вакансій,
Індивідуальної бесіди зі спеціалістом-рекрутером,
Підтримки груп CILIP за особливими інтересами,
Безкоштовної професійної реєстрації та безперервного професійного розвитку.
Керівництво CILIP звернулося до Правління IFLA щодо тимчасового відсторонення російських установ від членства в IFLA під час вторгнення в Україну. Як зазначають у CILIP, наша політика полягає в тому, що бібліотекарі та інформаційні фахівці не повинні піддаватися санкціям за дії свого уряду. Проте, після вторгнення в Україну та обстрілів цивільних об’єктів, ми вважаємо, що міжнародне співтовариство має бути єдиним у тому, щоб надіслати чіткий сигнал російській владі, що їхні дії є абсолютно необґрунтованими та неприйнятними.
Спеціальну сторінку #StandWithUkraine https://www.bibliotheksverband.de/ukraine створено на вебсайті Німецької бібліотечної асоціації (dbv). Маємо пропозиції працевлаштування для українських фахівців від Національної бібліотеки Німеччини.
Національна бібліотека Франції висловлює солідарність з українським народом і суворо засуджує російську агресію. Вона пропонує свою допомогу бібліотекам України щодо збереження культурної спадщини, з матеріалами для всіх типів консервації, цифровий притулок віртуальним бібліотечним колекціям. Національна бібліотека Франції також охоче надасть українським колегам доступ до усіх видів навчальних матеріалів онлайн і підготувала чимало вакансій для того, щоб прийняти працівників бібліотек, фахівців інформаційної сфери та дослідників з України. Для додаткової інформації ви можете звернутися до Відділу міжнародних зв'язків Бібліотеки: [email protected] .
Разом до перемоги! Слава Україні!
Copyright © 2025,
Theme Originally Created by Devsaran