Поезія вільних

Події російсько-української війни 2022 року не залишають байдужими мільйони людських душ і сердець у всьому світі і вже знайшли відображення цілого спектру емоцій, різноманіття думок, антивоєнних протестів у поетичному слові...

Міністерство культури та інформаційної політики України 

Понад 10 000 заявок віршів за 15 днів: перші результати роботи порталу «Поезія Вільних»

Всі 100% віршів про війну, 80% – оптимістичні. Велика частка віршів – про перемогу, силу українських ЗСУ, захват їхньою мужністю та щира подяка всім, хто бореться.

Над модеруванням, редагуванням та корекцією цієї вражаючої кількості творів щоденно працюють 27 волонтерів, половина з яких – професійні редактори.

«З перекладом інтерфейсу порталу нам допомагають волонтери зі всього світу, а у віршах ми вже маємо колекцію з 7 мов, тому цей проєкт можна сміливо назвати міжнародним», – зазначає Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України.

На порталі з’явилася можливість вказати місце, де було написано вірш. Найчастіше пишуть автори з Києва, Харкова, Одеси, Миколаєва, Волновахи, Чернігова та підвалів Маріуполя.

Вірші найвищого художнього рівня отримують позначку «Вибір редакції». Наразі її має вже 112 віршів. Нагадаємо, що найкращі вірші сформують збірку, яку вийде друком за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.

Вірші опубліковано 7 мовами: українською, російською, англійською, французькою, польською, литовською та білоруською.

Портал «Поезія Вільних» створений за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики та Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти на початку березня 2022.

Наразі сайт продовжує свою роботу і чекає на нові таланти. Долучайтеся: https://warpoetry.mkip.gov.ua