42-й день війни в Україні

42й день війни в Україні. Сигнали повітряної тривоги продовжують лунати щоночі в усіх регіонах. Цього ранку стало відомо про ракетні удари по Львову, Вінниці, Дніпру. Громадянське населення намагається масово евакуюватися з Донеччини, де ворог планує завдати масованого удару. Кількість жертв серед мирного населення в Ірпені та Бучі вже перевищила кількість міжнародно визнаних військових злочинів у хорватських містах Госпіч та Вуковар. Геноцид, скоєний російськими окупантами в Україні, може стати найбільшим у Європі з часів Другої світової війни, повідомляє Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки. Вже 42 дні наша країна живе у цьому жаху, коли кожен черговий день приносить все страшніші новини щодо звірств російських окупантів. Ми не здаємося і продовжуємо боротися на усіх фронтах за нашу свободу та майбутнє. Ставайте поряд з нами. Ставайте поряд з Україною! #StandWithUkraine

Цифри дня:

●З початку російського вторгнення в Україні загинуло щонайменше 1 480 цивільних осіб, ще 2 195 людей серед мирного населення було поранено, повідомляє ООН. Реальні цифри втрат значно вищі, оскільки отримання інформації з деяких місць, де продовжуються інтенсивні бойові дії, відбувається із затримкою. Більшість зафіксованих втрат серед цивільних осіб було спричинено застосуванням вибухової зброї з широкою зоною поразки, включаючи обстріли з важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню, а також ракетні та авіаудари.

●В Україні знищено щонайменше 26 тисяч кв. м житла, 533 заклади освіти, 196 лікарень, 300 дитячих садків, 8 цивільних аеропортів, 10 військових аеродромів, 129 заводів та підприємств, понад 22 тисячі кілометрів доріг, 226 мостів та мостових переходів (за даними українського уряду)

●80 000 квадратних кілометрів території України потребують розмінування через забруднення мінами та залишками вибухових речовин. ООН називає Україну однією з найбільш забруднених мінами країн світу.

●За 5 квітня по гуманітарних коридорах евакуювали 3846 людей. З Маріуполя та Бердянська до Запоріжжя на особистих авто доїхали 2 216 людей. З Луганської області вдалося евакуювати 1080 осіб. Евакуація з Маріуполя за підтримки Червоного Хреста знову зірвалася.

Українська Армія та Народ продовжують відчайдушно боротися із російським агресором, для якого немає нічого святого. Ми закликаємо увесь цивілізований світ виступити проти війни та допомогти Україні! Ми візьмемо їх на себе і знищимо на землі! Допоможіть нам зробити це і в небі!