8 травня - День пам'яті та примирення

Щорічно 8 травня у всьому світі відзначають День пам’яті і примирення. У цей день вся світова спільнота вшановує пам’ять понад 80 мільйонів тих людей, чиє життя було обірвано насильством світового масштабу, і усіх, хто вижив та пройшов через всі кола пекла Другої світової війни.

Символом Дня пам’яті та примирення з 2014 року є квітка маку, зображення якої з одного боку уособлює саму квітку, з іншого – кривавий слід від кулі.

Народ України зробив значний внесок у перемогу над нацизмом. Надзвичайно дорогою ціною цього стала втрата упродовж 1939-1945 років понад 8 мільйонів життів українців та інших народів, які проживали на нашій землі й мужньо боролися проти тоталітарного гітлерівського режиму.

Низько схиляємо голови та вшановуємо пам'ять усіх, чиє життя забрала Друга світова війна і завдяки кому ми гордо звемося українцями.

Ми підготували онлайн-презентацію тематичного збірника історичних документів і матеріалів «Україна в Другій світовій війні» із фондів наукової бібліотеки.

https://drive.google.com/file/d/1Dwfsg4k5gnZTgHhwi-lZRXZKQWPBy6vO/view?usp=sharing

Під час підготовки презентації використані матеріали із Інтернет-мережі.

На превеликий жаль, боротьба з нацизмом продовжується і у ХХІ столітті.

Криваві та жахливі події неспровокованого повномасштабного вторгнення росії на територію України 24 лютого 2022 року спонукають до переосмислення трагічних подій минулого у контексті вже сучасної війни. І ця, священна тепер для нас, боротьба за нашу рідну землю, свою незалежність і право вільного вибору триває….

Щиро дякуємо світовій спільноті за всебічну підтримку та нашим героям-захисникам за їх мужність, силу, подвиг патріотизму заради нашого майбутнього!!!

ПЕРЕМОГИ І МИРУ НАШІЙ РІДНІЙ УКРАЇНІ!!!