День української державності

28 липня 2022 року українці вперше відзначатимуть День Української Державності, попри шостий місяць повномасштабної російсько-української війни та восьмий рік війни на Донбасі.

Україна - це сильна, незалежна нація вільних людей, яка має тисячолітню історію в європейській родині. Генетично доля заклала нам беззаперечне прагнення до свободи, боротьби за справедливість, любов до своєї землі та народу.

День Української Державності запроваджено на утвердження спадкоємності понад тисячолітньої історії українського державотворення, а також з метою протидії російській дезінформації та історичним фейкам про буцім-то єдність походження українського та російського народів.

Історія українського державотворення засвідчується першими згадками про заснування столиці Давньоруської держави – міста Києва та подіями, пов’язаними з діяльністю князя Київського Володимира. Саме на вшанування видатного державотворця Київського князя Володимира Великого у День Хрещення Київської Руси–України – 28 липня встановлено День Української Державності.

Святкуючи День Української Державності, ми засвідчуємо також і повагу до : Тараса Шевченка, Миколи Костомарова, Володимира Антоновича, Михайла Драгоманова, Івана Франка, Лесі Українки, Михайла Грушевського, інших знаменних представників і представниць національної еліти - борців за державність та незалежність України.