Тематична книжкова виставка до Дня Незалежності України

Історія України - багатовіковий, сповнений звитяжних битв шлях до утвердження її незалежності і територіальної цілісності. І на цьому героїчному шляху нашу державу супроводжували як великі здобутки, так і прикрі поразки, аналіз яких та висновки не втратили актуального значення і донині. Саме у минулому знаходимо ключ до розуміння тих складних, суперечливих процесів, що відбуваються у посттоталітарному українському суспільстві.

Цьогоріч з того моменту, як Україна стала вільною та суверенною державою виповнюється 31-й рік.

День Незалежності України – державне свято, що відзначається щорічно 24 серпня на честь ухвалення Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України. Рішенню про проголошення незалежності передував всенародний референдум, на якому понад 90% українців проголосували за незалежність держави.

На пошану свята в читальному залі юридичних та історичних наук оформлено тематичну книжкову виставку на тему: «Державність, вимріяна поколіннями».

Документи, представлені на виставці, систематизовано в 3 тематичних розділах.

І-й розділ «Шлях до Незалежності» презентує наукові видання та джерельні літописи, у яких досліджено основні етапи формування й розвитку української державності від найдавніших часів до сьогодення. Зокрема, історичний період боротьби за державу упродовж 1917-1921 років відображено в підручнику С. В. Корновенка «Українська революція», а спроби оцінки й переоцінки подій, діячів і концепцій Українських Визвольних Змагань - у навчальному посібнику М. Шкільника «Україна у боротьбі за державність в 1917 – 1921 рр.» та інших тематичних виданнях.

ІІ-й розділ «Будівничі Незалежності України» знайомить із документами про видатних державних діячів періоду Української революції та побудови держави у період 1917-1921 років (С. Петлюрою, М. Грушевським, В. Винниченком) та активними представниками наступного етапу визвольних прагнень української нації до побудови незалежної держави, пов’язаним із зростанням в 1960 –1980 роках протестного руху української інтелігенції за демократизацію суспільства, дотримання прав і свобод людини (М. Горинем, І. Дзюбою, Л. Лук’яненком, Є. Сверстюком, В. Стусом, Т. Чорноволом).

Сучасний період української історії із його глобальним протистоянням, реформуванням міжнародних безпекових інститутів, доведенням Україною своєї спроможності як держави, що відстоює свій суверенітет у боротьбі з агресором у новій, гібридній реальності, відображено в ІІІ-му розділі «До перемоги наші дороги». Гадаємо, що читачів зможуть зацікавити монографії : «Світова гібридна війна : український фронт», «Донбас і Крим : ціна повернення» (за заг. ред. В. П. Горбуліна та ін. авторів).

Аби більш детальніше дізнатися про багатогранні процеси формування та розвитку держави України на шляху до незалежності запрошуємо до перегляду тематичної книжково-ілюстративної виставки у читальному залі юридичних та історичних наук.