16 лютого - День військового журналіста

Цього дня в Україні відзначають професійне свято – День військового журналіста

Свято засновано у 2018 році. А дату 16 лютого обрали не випадково. Адже саме в цей день у 2015 році під Дебальцевим загинув капітан третього рангу Дмитро Лабуткін — редактор телерадіостудії Міністерства оборони України "Бріз". Він до останнього подиху продовжував вести зйомку подій, з честю виконавши як військовий, так і журналістський обов’язок.

З початку повномасштабного вторгнення в Україну, даними за Національної спілки журналістів України, щонайменше 39 медійників стали жертвами масованої російської агресії в Україні, з них: 8 журналістів, які виконували професійні обов’язки; 13 медійників — цивільних жертв; 18 представників ЗМІ, які мобілізувалися для захисту України у лавах Сил оборони України https://society.novyny.live/den-viiskovogo-zhurnalista...

Вічна пам'ять і наша шана загиблим Героям!

Цей день – відзначення професійної доблесті, знак поваги і вшанування медійників у погонах, які завжди на гарячій передовій, завжди там, де український солдат. І саме вони сьогодні, як і в попередні роки, чинять щоденний інформаційний опір агресору. Адже завдяки їх мужності та самовідданості весь світ щоденно дізнається реальну правду про героїчну оборону рідної землі українськими захисниками . Андрій Цаплієнко, Роман Бочкала, Наталія Нагорна, Євгенія Подобна та багато інших завжди там, де на найважче і найгарячіше… Щирі слова вдячності за професіоналізм, героїзм та життєвий подвиг!!!

З нагоди професійного свята у читальному залі природничих і технічних наук оформлено тематичний перегляд «Війна, очима журналіста», на якому представлені друковані видання з основ, історії та розвитку українських засобів масової інформації, розуміння суті військової журналістики, практичні поради досвідчених фахівців про особливості створення новин та репортажів, у тому числі під час війни…

Запрошуємо до ознайомлення із переглядом видань у читальному залі природничих і технічних наук (вул. 600-річчя, кімн. 303-б)!