Всесвітній день письменника

Слова здатні викликати найрізноманітніші емоції, переконувати, закохувати, надихати, розчулювати та вражати.

3 березня, в Україні та інших країнах відзначається Всесвітній день письменника. У цей день дня вшановують творчі досягнення прозаїків, поетів, публіцистів та професійні успіхи редакторів, журналістів, істориків і інших майстрів слова.

Святкування установлено у день народження Міґеля де Сервантеса (автора знаменитого роману «Дон Кіхот»), завдяки ініціативі у 1986 році некомерційної організації - Міжнародного PEN-клубу. Абревіатура PEN утворена першими буквами від англійських слів Poets (поети), Essayists (есеїсти) та Novelists (романісти). Символічною є і присутня тут гра слів, адже «pen» у перекладі з англійської означає «ручка».

Наша країна має багату культурну спадщину, а літературні шедеври велетів української літератури : Т. Шевченка, І. Франка, Л. Українки, М. Куліша та багатьох інших внесли значний вклад у надбання світової культурної спадщини.

Гідно наслідують та продовжують популяризувати українське слово, національну культуру по всьому світу і сучасні майстри художнього слова: Л. Костенко, Ю. Андрухович, С. Талан, В. Шкляр, О. Забужко, С. Жадан, А. Любка, К. Калитко та інші..

Тож шануємо письменницьку справу і бажаємо всім, хто намагається своїми талантом і натхненням достукатися до наших сердець, творчої наснаги, любові читачів та яскравих образів у свої творах!!!