Міжнародний жіночий день або День боротьби за права жінок

Цього дня в Україні відзначають Міжнародний жіночий день або День боротьби за права жінок. Першочерговою суттю цієї події є виокремлення та привернення уваги світової спільноти до важливих соціальних питань людства, як-то: гендерна рівність, сексизм, насильство щодо жінок та репродуктивні права.

Для підвищення інформованості здобувачів освіти з питань захисту прав жінок у читальному залі юридичних та історичних наук оформлено тематичну виставку літератури «Правовий статус жінки в Україні».

Представлені документи систематизовано у двох розділах.

У першому розділі «Державно-правовий захист жінок в Україні» презентує монографії, збірники наукових праць, матеріали конференцій та наукові періодичні видання,

що висвітлюють нормативно-правові засади у вирішенні питань гендерної рівності, прогресу і справедливості прав жінок в Україні та світі.

У другому розділі виставки «Жінки в політиці, науці, на війні…» документи відображають участь та важливість жінок в суспільному житті країни. На особливу увагу заслуговує книжка Євгенії Подобної «Дівчата зрізають коси», що містить спогади 25-ти жінок-військових – учасниць АТО у складі Збройних Сил України в 2014-2018 рр.

Для більш детального ознайомлення з матеріалами виставки запрошуємо до читального залу юридичних та історичних наук (вул. Грушевського, 2).