Бібліотекар радить прочитати

#БібліотекарРадитьПрочитати

Ім’я англійського письменника і публіциста Джорджа Орвелла (1903–1950 рр.) стало всесвітньо відомим завдяки роману-антиутопії «1984».

За версією часопису Newsweek роман посідає друге місце у рейтингу найкращих книжок усіх часів і народів та перші місця у всіх літературних рейтингах найважливіших та найвпливовіших літературних творів людства.

ажуть, що назва роману "1984" виникла зовсім випадково: не знайшовши найбільш прийнятної, Орвелл, вичитавши рукопис, виніс у заголовок цифри, що його завершували (1948 - рік написання роману), переставивши місцями дві останні.

У книжці, що перевертає свідомість багатьох поклонінь людства, ідеться про тоталітарне суспільство у його найвищій формі, що знищує усі права й свободи людини, а замість цього вкорінює у свою політику терор і насильство. За ідеєю автора роману, апарат держави Океанії становлять, чотири міністерства: Міністерство Правди, що професійно займалося брехнею; Міністерство Миру, що відало війною; Міністерство Любові, що вселяло у людей страх і ненависть; Міністерство Достатку, що морило голодом свій народ.

Саме у цьому романі вперше прозвучала відома фраза «Великий Брат стежить за тобою», як знак попередження і насилля .

Багато аспектів океанічного суспільства Орвелл зображав, посилаючись на події правління Сталіна в Радянському Союзі.

Були часи, коли роман «1984» сприймався настільки революційно і здавався настільки політично небезпечним, що був заборонений деякими бібліотеками Сполучених Штатів, не кажучи вже про держави із тоталітарними режимами управління.

У Радянському Союзі роман «1984» був виданий лише у 1989 році, коли до розпаду Союзу залишалося менше двох років.

Після виходу в світ перші півстоліття роман сприймався як ядуча сатира на комуністичні режими.

аме тепер деталі світу, сконструйованого Орвеллом, стають реаліями сучасного декомунізованого глобалізованого світу. Фантастичний роман Джорджа Орвелла «1984» перетворився на пророчу реальність. Ту реальність, яка аналізуючи сучасну ситуацію в Україні, лякає і наводить жах.…

«Але мета роману «1984» — застерегти від появи такого суспільства. Багато в творі нагадує росію, а точніше сучасну росію, яка для письменника марилася у відносно недалекому майбутньому. Те, що ми бачимо в ньому так багато аналогій із сучасною росією, говорить лише про те, що ми маємо знищити цю країну-гангрену, допоки вона не вразила весь світ». https://armyinform.com.ua/.../prorocztva-orvella-abo.../

Орвелл, Джордж. 1984 : роман / Джордж Орвелл ; пер. з англ. Віктора Шовкуна. - Київ : Видавництво Жупанського, 2015. – 312 с. – (Майстри світової прози).

Роман можна замовити у кімн. 108-а.

Електронна версія роману доступна за покликанням: https://www.ukrlib.com.ua/world/printit.php?tid=2283