37-ма річниця аварії на Чорнобильській АЕС

26 квітня виповнюється 37-а річниця аварії на Чорнобильській АЕС. Трагедія торкнулася життя кількох поколінь і завдала непоправних втрат. Спричинила забруднення навколишнього середовища, на довгі роки перетворивши територію довкола станції на зону відчуження. Катастрофа позбавила домівок тисячі людей. Проте найголовніше - трагедія забрала багато життів протягом 37-ти років і продовжує забирати їх сьогодні.

Колишнє керівництво СРСР спочатку намагалося приховати масштаб трагедії. І лише у пострадянській пресі почалося відкрите обговорення причин і наслідків аварії на ЧАЕС.

Навіть через багато років після аварії обчислити усі наслідки для людини та довкілля наука не зможе і деякі запитання так і залишаться без відповіді. До теперішнього часу не існує єдиних даних щодо кількості людей, які загинули чи згодом померли від наслідків вибуху на ЧАЕС. Такий висновок подає новий звіт вчених ООН.

Через російську агресію Чорнобиль знову нагадав світові про себе. Україні вдруге довелось пережити катастрофу - окупацію російськими загарбниками, які у перші дні війни, у лютому 2022 року вторглися у зону відчуження та ЧАЕС. Майже 36 днів Чорнобиль потерпав від мародерських та руйнівних дій. Окупанти вивезли унікальну радіологічну лабораторію, полонили захисників ЧАЕС та примушували персонал працювати в умовах надмірного опромінення. Електростанція 5 діб не отримувала зовнішнє живлення, необхідне для безпечного зберігання відпрацьованого палива.

Ми впевнені - Україна вдруге успішно подолає катастрофу, яка спричинена наслідками окупації. Кожен повинен пам‘ятати, що "мирний атом" залежить від нас! І від кожного нашого кроку і кожної нашої дії, залежить не тільки наше життя, а ще й життя тих хто поруч.

До цієї пам’ятної дати працівники наукової бібліотеки підготували книжковий перегляд « Твій біль, Україно - Чорнобиль». В якому висвітлюються питання наслідків Чорнобильської катастрофи для України. Правове регулювання соціального захисту осіб, які постраждали в наслідок Чорнобильської аварії, радіоактивні відходи та радіонуклідне забруднення природних середовищ, ботанічна лексика Чорнобильської зони та інша інформація, присвячена цій трагічній події.