Інформаційне забезпечення

7 липня день пам'яті Левка Лук'яненка - борця за незалежність України, політичного і громадського діяча, письменника, радянського дисидента, співзасновника Української Гельсінської Групи, народного депутата України, Героя України, автора "Акту проголошення Незалежності України" (1928-2018).
Понад чверть століття за гратами за любов до України і боротьбу за її незалежність. Камера смертників. Він вистояв і вижив. У камері смертників опинився в 33 роки, однак дожив майже до 90 років.
20 травня 1961 р. за створення Української робітничо-селянської спілки Львівський обласний суд засудив Левка Лук'яненка до смертної кари.
"Коли я почув свій вирок - смертна кара - то мене ніби чимось тупим і дуже тяжким вдарили по голові. Мені здалося, що під тягарем цих слів я навіть пригнувся… Ні, це не страх, це якесь інше почуття... Страшенний жаль. Я так багато планував, і от моє життя зараз обірветься, а я так майже нічого і не встиг зробити...", - згадував Левко Лук'яненко.
У камері смертників він провів 72 дні, кожної миті очікуючи розстрілу. Замість смертної кари судова колегія постановила обрати йому 15 років позбавлення волі.
Левко Лук'яненко народився 24 серпня 1928 р. на Чернігівщині.
Навіть побувавши за півкроку до смерті, Левко Лук’яненко не зрікся своїх переконань і не змінив свого способу життя. Він і далі провадив активну підпільну роботу, виношував плани, писав програми підпільних організацій, згуртовував навколо себе людей. Левко Лук’яненко провів 27 років в радянських тюрмах та концтаборах.
Левко Лук’яненко від початку війни на Донбасі часто їздив на фронт, передавав бійцям книги. Війну з Росією після Євромайдану вважав неминучою: “До сьогоднішньої ситуації призвела цивілізаційна різниця між Московією і Україною. Ця війна була неминуча”. Він вважав, що рано чи пізно конфлікт з Росією завершиться розпадом останньої.
Підготовлено за матеріалами з відкритих джерел.
Фото з Інтернету.
Документальний фільм "Л.Лук'яненко. Йти за совістю":
Copyright © 2023,
Theme Originally Created by Devsaran