Інформаційне забезпечення

Цьогоріч 27 жовтня, у день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця - послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія за православним календарем, в Україні відзначатимуть День української писемності та мови.
У зв'язку зі змінами, пов'язаними із переходом Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на новоюліанський календар, Президент України підписав указ про перенесення дати святкування з 9 листопада на 27 жовтня.
День української писемності - прекрасний привід кожному свідомому українцю виявити свою приналежність до національної культури : взяти до рук нову книжку українською мовою, або долучитися до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності...
До Дня української писемності та мови у читальному залі природничих і технічних наук оформлено книжкову виставку «…І мови нема без народу, і народу без мови нема» .
Виставка містить два розділи: «З історії мови» та «Сучасна українська мова» .
У першому її розділі «З історії мови» представлено наукові та навчально-методичні видання, що досліджують минуле української мови, перші слов’янські племена й ранньослов’янські культури в Україні, роль скіфів в історії формування південноруських союзів племен, як етнічної основи українського народу, виникнення найважливіших діалектних рис, що стали характерними особливостями української мови. Подаються відомості про виникнення писемності у східних слов’ян, розвиток двох писемно-літературних мов у Київській Русі – церковнослов’янської та давньоруської, аналізуються мовні особливості творів давньоруської літератури .
Розділ виставки «Сучасна українська мова» презентує дослідження авторів у галузях граматики, фонетики, фонології, лексикології і лексикографії, лінгвостилістики діалектології та багатьох інших питаннях щодо перспектив розвитку української мови та мовної політики в Україні .
Запрошуємо до перегляду всіх зацікавлених !
Copyright © 2025,
Theme Originally Created by Devsaran